اطلاعی در مورد دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته (CCTV) سیستمی از دوربین های ویدئویی، دستگاه های نمایشگر و شبکه های داده است که برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت های مجرمانه استفاده می شود.

سیستم های نظارت تصویری در بخش های عمومی و خصوصی مانند مدارس، خانه ها یا فضاهای عمومی برای اهداف پیشگیری از جرم استفاده می شود.

شوراها، مجریان قانون و متخصصان مدیریت امنیت در بریتانیا به شدت به نظارت تصویری به عنوان ابزاری برای مبارزه با جرم و جنایت و جلوگیری از تروریسم متکی هستند.

اکنون تخمین زده می شود که حدود 5.2 میلیون دوربین مداربسته حرفه ای در بریتانیا وجود دارد که به ازای هر 13 نفر یک دوربین وجود دارد – این تعداد شامل همه چیز از نظارت عمومی گرفته تا دوربین های تجاری خصوصی و حتی دوربین های زنگ در می شود. بنابراین به احتمال زیاد، دوربین مدار بسته در خیابان شما وجود دارد.

در دهه گذشته، قابلیت‌های دوربین‌های نظارتی با تغییرات اساسی در نحوه جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل، اشتراک‌گذاری و ذخیره داده‌های دیجیتال تغییر کرده است.

دوربین مداربسته حافظه دار در حال حاضر نقشی کلیدی در حرکت به سوی شهرهای هوشمندتر و اینترنت صنعتی رو به رشد اشیا ایفا می کنند. یادگیری عمیق و هوش مصنوعی در حال رایج شدن است، زیرا دوربین ها می توانند داده ها را با دقت بیشتری جمع آوری کنند و بر اساس نرم افزارهای تحلیلی یکپارچه ای که تولید کنندگان توسعه داده اند، پیش بینی کنند.

در حالی که تغییر به محیط «خانه هوشمند» نیز نقش خود را ایفا می‌کند، زیرا مصرف‌کنندگان آسان‌تر از همیشه به دستگاه‌های بی‌سیم با قابلیت نصب آسان و دوربین‌های زنگ در دسترسی دارند.

شاید این بهتر از اظهارات تونی پورتر، کمیسر دوربین مدار بسته، در IFSEC International در سال 2019 نشان داده شود. تونی تأکید کرد که از زمانی که این نقش را در سال 2014 به عهده گرفت، با رشد تشخیص چهره، پهپادها، دوربین‌های فرسوده بدن چقدر تغییر کرده است.

تجزیه و تحلیل، GDPR و موارد دیگر. سیستم‌های مدرن اکنون «قابلیت‌های خارق‌العاده‌ای» دارند، اگرچه اینها تردیدهای قابل‌توجهی در مورد خطر حریم خصوصی و سوءاستفاده‌های بالقوه ایجاد چنین قابلیت‌هایی ایجاد کرده‌اند.

بنابراین پورتر خاطرنشان کرد که وزارت خانه و صنعت نظارت باید اطمینان حاصل کنند که فقط سخت افزار و نرم افزار مطابق با استانداردهای مربوطه، مانند Secure by Default، در فضاهای عمومی و خصوصی به طور یکسان نصب می شود.

به عنوان نمونه ای از پیشرفت دوربین مدار بسته ضد آب وجود دارد، به این ویدیو از IFSEC Global نگاهی بیندازید، که روندهای کلیدی را که از آخرین گزارش نظارت تصویری ما به دست آمده است، به تفصیل شرح می دهد.

 

  • منابع:
  1. Role of CCTV Cameras: Public, Privacy and Protection
  • تبلیغات:
  1. چگونه با چند روش می توان دور شکم را لاغر کرد
  2. استفاده از قابلمه برای نگهداری از گل و گیاه
  3. چگونه می توان با مصرف آلوئه ورا بینایی چشم خود را افزایش داد؟
  4. خواص چای سبز برای مشکلات معده